2016 Healthy Adults Run - 7/30/2016 

‚Äčnon-profit organization with a 501(C) 3 status 

Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/30/2016 02:06 PM
                      2016 Healthy Adults Run - 7/30/2016                    
                        Palm Beach Central High School                       
                                    Results                                  
M29&U 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ponder, Durant           M27 Unattached               11.13   0.8
  2 Britt, Leonard           M45 Unattached               13.37   0.8
W29&U 100 Meter Dash
========================================================================
  Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McKelton, Whitney        W25 Unattached               14.44   NWI  3
  2 Coleman, Jeralnesha      W29 Unattached               17.40   NWI  3
  3 Griffin, Jessica         W40 Unattached               17.84   NWI  3
W30 100 Meter Dash
=
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wilks, Antionette        W35 Unattached               14.44   NWI  3
M30 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Barber, Leremy           M30 Unattached               14.93   0.8
M35+ 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dixon, Jeremiah          M36 Unattached               11.04   0.8  1
  2 McKenzie, Orville        M42 Unattached               11.37   0.8  1
  3 Whiting, Charles         M38 Unattached               11.60   0.8  1
  4 Walker, Matthew          M40 Unattached               12.51   0.8  1
  5 Pakiet, Ziggy            M71 Poland                   14.19   0.7  2
  6 Bennet, Leslie           M71 Unattached               14.60   0.7  2
 -- Bnnett, Lawrence        M47 Unattached                  NT   0.7  2
W35+ 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Collie, Kathleen         W56 Unattached               18.75   NWI  3
M29&U 200 Meter Run
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Britt, Leonard           M45 Unattached               29.52   0.9  2
 -- Haynes, Chris            M28 Unattached                  NT   0.7  1
W29&U 200 Meter Run
====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coleman, Jeralnesha      W29 Unattached               38.38   0.7
  2 Griffin, Jessica         W40 Unattached               50.49   0.7
M30 200 Meter Run
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barber, Leremy           M30 Unattached               29.25   0.7  1
 -- Marshall, Curtis         M32 Unattached                  NT   0.9  2
M35+ 200 Meter Run
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Grill, Leonardo          M49 Unattached               22.70   0.9  2
  2 Betancourt, Hector       M45 Unattached               23.13   0.9  2
  3 Walker, Matthew          M40 Unattached               25.07   0.7  1
  4 Whiting, Charles         M38 Unattached               26.64   0.7  1
  5 Bennet, Leslie           M71 Unattached               29.91   0.9  2
  6 Pakiet, Ziggy            M71 Poland                   29.92   0.9  2
 -- Bennett, Lawrence        M47 Unattached                  NT   0.7  1
 -- Dixon, Jeremiah          M36 Unattached                  NT   0.9  2
W35+ 200 Meter Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Collie, Kathleen         W56 Unattached               40.26   0.7
M29&U 400 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ponder, Durant           M27 Unattached               57.72
W29&U 400 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
  1 Coleman, Jeralnesha      W29 Unattached             1:20.05
  2 Griffin, Jessica         W40 Unattached             1:41.24
M30 400 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  2 Barber, Leremy           M30 Unattached             1:20.20
M35+ 400 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ponder, Alonzo           M52 Unattached               57.83
  2 Walker, Matthew          M40 Unattached             1:00.23
W35+ 400 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Collie, Kathleen         W56 Unattached             1:30.76
M35+ 3200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Wright, Bill             M45 Unattached            12:42.83
X35+ 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Whitney  'A'                                          50.15
  2 Jeralnesha  'A'                                       52.33
  3 Jessica  'A'                                          59.62
M29&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 Britt, Leonard           M45 Unattached            14-09.00   NWI     4.49m
  2 Haynes, Chris            M28 Unattached           J14-09.00   NWI     4.49m
W29&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 McKelton, Whitney        W25 Unattached            15-00.00   NWI     4.57m
  2 Brown, Lecia             W27 Unattached            13-06.00   NWI     4.11m
M30 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind        
==============================================================================
  3 Barber, Leremy           M30 Unattached            13-06.00   NWI     4.11m
M35+ Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind         
==============================================================================
  1 Walker, Derek            M51 Unattached            14-06.00   NWI     4.41m
  2 Johnson, Jacob           M50 Unattached            11-01.00   NWI     3.37m
  3 Bennett, Lawrence        M47 Unattached            10-10.00   NWI     3.30m
W29&U Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  2 Brown, Lecia             W27 Unattached               8.46m   27-09.25
  3 Punkley, ?               W17 Unattached               7.30m   23-11.50
M29&U Shot Put

==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Haynes, Chris            M28 Unattached               9.27m   30-05.00
M35+ Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Walker, Derek            M51 Unattached              10.92m   35-10.00
  2 Schulz, Timothy.               M57 Unattached               8.73m   28-07.75
W35+ Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Collie, Kathleen         W56 Unattached               9.63m   31-07.25
  1 Brown, L.A.              W35 Unattached               7.06m   23-02.00
W35+ Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Collie, Kathleen         W56 Unattached              21.10m      69-03
M35+ Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jacobsohn, Robert        M65 Unattached              28.42m      93-03
  2 Schulz, Timothy.               M57 Unattached              18.38m      60-04